Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Rodzaje akcesoriów do uprawy marihuany

Rodzaje akcesoriów do uprawy marihuany

Hodowla konopi indyjskich budzi wielkie kontrowersje, a w niektórych krajach europejskich jest zakazana.

Marihuana bywa negatywnie postrzegana przez społeczeństwo, choć od czasów rewolucji hipisowskiej zaczęła zdobywać wielką popularność jako rekreacyjna używka. Można różnie oceniać marihuanę, ale faktem jest, że mniej szkodzi od legalnego alkoholu. Należy także wspomnieć o tym, że skandalem jest negowanie medycznych właściwości tej rośliny. Politycy powinni wreszcie zrozumieć, że marihuana pomaga osobom chorym na jaskrę, stwardnienie rozsiane i zmiany nowotworowe.

Rodzaje akcesoriów do uprawy marihuany

Jakie akcesoria do uprawy marihuany są konieczne?

Aby hodować konopie indyjską w przestrzeni domowej, należy założyć tak zwany growbox. Jest to wydzielone pomieszczenie (bardzo często jest to namiot), w którym będzie zamontowany system oświetleniowy i wentylacja. Wnętrze growboxa odbija światło, co pobudza rośliny do wzrostu za sprawą procesu fotosyntezy. Dużą uwagę trzeba zwracać na jakość wentylacji – otwory wentylacyjne nie mogą wpuszczać do środka growboxa zanieczyszczeń. Wentylacja służy też do zachowania w pomieszczeniu stabilnej temperatury. Każdy plantator powinien kontrolować ciepłotę panującą w growboxie. Zbyt duża temperatura niszczy plony. Aby krzewy marihuany były bujne, potrzebujemy odpowiedniego nawozu i nawodnienia. To drugie zapewnimy dzięki opryskiwaczom. Alternatywą jest uprawa hydroponiczna, czyli bezglebowa. Jeśli się na nią zdecydujemy, musimy posiadać growbox z wodoodporną podłogą. Jest to zabezpieczenie na wypadek awarii powodującej zalanie pomieszczenia. Dobrą praktyką w uprawie jest używanie filtrów węglowych w wentylacji. Bez nich zapachy nawozu i roślin będą wydostawać się na zewnątrz, a to może drażnić domowników.

Wszystkie wymienione wyżej akcesoria do uprawy marihuany można kupić w growshopie Sioubiz. Ten specjalistyczny sklep internetowy oferuje sprzęt najwyższej jakości. Jeśli jesteś początkujący, warto poprosić sprzedawcę o rady dotyczące hodowli.