Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Podstawowe wyposażenie każdego domorosłego ogrodnika.

Podstawowe wyposażenie każdego domorosłego ogrodnika.

Nie trzeba być specjalistą by umieć sadzić kwiaty, warzywa i inne rośliny w swoim ogródku.

Jednak nie ma co ukrywać, że rękoma wszystkiego nie zrobimy i niejednokrotnie będziemy musieli wspomóc się specjalistycznymi narzędziami, które zazwyczaj są używane w każdym ogródku. W zależności do tego, jakiego typu ogródek mamy – będziemy potrzebowali innych narzędzi do jego pielęgnacji. W swoim ogródku możemy sadzić warzywa, kwiaty oraz inne różne rośliny, nasz ogródek może być również jedynie wielkim zielonym dywanem otoczonym krzewami i innymi drzewkami. Nie mniej jednak w każdym z wyżej wymienionych przypadków będziemy potrzebowali odpowiednich narzędzi do pielęgnacji naszej oazy spokoju. Jakie więc są podstawowe narzędzia wykorzystywane podczas tworzenia, pielęgnacji i modernizacji ogródków? W jakie narzędzie powinien być wyposażony każdy domorosły ogrodnik by nie był zaskoczony standardowymi pracami? Przyjrzyjmy się więc liście najbardziej podstawowych narzędzi ogrodniczych, które powinny znaleźć się w każdej szopie za domem.
Podstawowym elementem wyposażenia szopy każdego ogrodnika powinien być szpadel. Nie mylmy tutaj szpadla z szuflą, która służy do przerzucania materiałów sypkich takich jak piach, grysik czy inne. Szpadel ma specjalną konstrukcję, która pozwala użytkownikowi wykopywać płytsze lub głębsze dziury, a te konieczne są do umieszczenia sadzonek krzewów, drzewek czy innych większych roślin. Jako drugie warto wymienić widły i w cale nie będziemy ich wykorzystywać do przerzucania gnoju czy kompostu. Widły idealnie nadaj się do przekopywania miejsc pod uprawę warzyw. Dzięki odpowiedniemu przekopaniu widłami będziemy mogli pozbyć się praktycznie całego ukorzenienia chwastów by te zbyt szybko nie odrosły jak w przypadku przekopania szpadlem, gdzie korzenie chwastów mogą zostać poszatkowane i szybko się zregenerować pod ziemią. Kolejnym niezbędnym elementem będą metalowe grabie, które wbrew pozorom nie powinny być wykorzystywane do grabienia liści. Podstawowe wyposażenie każdego domorosłego ogrodnika.

Metalowe grabie najczęściej są wykorzystywane do wyrównywania uprzednio przekopanej gleby.

Grabie do liści są specjalnie przystosowane do tego, by łatwo nam było zgrabiać jesienny opad z drzew. Lekka metalowa konstrukcja sprawia, że praca takimi grabiami nie należy do najcięższych. Wartość takich grabi docenimy każdej jesieni, ale także wiosną, gdy zimowe śniegi już zejdą i zostawią po sobie wszelkie nieczystości. Grabie takie przydadzą się również podczas oczyszczania naszych grządek z chwastów. Niezbędnym elementem w każdej szopie jest również kosiarka do trawy. Nie ważne czy będzie to spalinowa kosiarka, elektryczna z baterią czy elektryczna na kablu. Ważne by miała odpowiednią moc, odpowiednio naostrzone ostrza, a także pojemny kosz na skoszoną trawę byśmy nie musieli martwić się o grabienie skoszonej trawy. Podstawowe narzędzia ogrodnicze znajdziemy na stronie sklep.tuchmet.pl. Warto wspomnieć, że jest producentem tych narzędzi jest polska firma z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.