Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Prowadzisz firmę transportowa? Ubiegaj się o zwrot podatku VAT

Prowadzisz firmę transportowa? Ubiegaj się o zwrot podatku VAT

Rozliczenie podatku Vat ma swoje zalety. Tą zaletą jest możliwość odzyskania podatku Vat. Nawet, jeśli jeździmy poza granicami kraju to można będzie się o to starać.

Jeśli jeździmy w innym kraju to właśnie do tego urzędu skarbowego będziemy składać wszystkie potrzebne dokumenty. Najpierw u nas jest sprawdzone wszystko przez urzędników i jeśli firma jest na podatku vat i płaci do regularnie to może się starać o zwrot. Sama procedura trochę czasu zajmuje, bo można czekać od trzech do ośmiu miesięcy, ale na pewno warto odzyskać pieniądze, które nam się należą. Wiele osób korzysta z takiej szansy i im więcej jeżdżą poza granicami kraju tym więcej mogą odzyskać. Taki zastrzyk gotówki to super prezent, dlatego im wcześniej firma transportowa się tym zainteresuje tym lepiej dla nas, bo wiele na tym zyskamy. Nie jest łatwo odzyskać pieniądze, bo żadne państwo nie chce nam ich oddawać. To oznacza, że będą sprawdzać bardzo skrupulatnie wszystkie faktury, jakie przywieziemy. Będą starali się ochrzcić ich tak dużo jak to tylko jest możliwe. Podatek płacić trzeba, ale z jego zwrotem są zawsze problemy. Dotyczy to nie tylko Polski gdzie są zawsze problemy z podatkiem vat, ale w Europie wcale nie jest lepiej. Trzeba się przygotować na długi czas oczekiwania na rozpatrzenie sprawy, ale tak czy owak nasze pieniądze w pewnym momencie pojawią się na koncie.


Odliczamy vat

Można odliczyć vat od paliwa i wiele firm transportowych z tego korzysta. Oczywiście, jeśli samochody jeżdżą autostradami to można będzie odzyskać pieniądze za te przejazdy. To nie wszystko, bo parkowanie na płatnych parkingach czy korzystanie z miejsc noclegowych również można do tego wliczyć. Oznacza to, że sporo możliwości mamy i warto byłoby je wykorzystać, a wtedy ten zwrot będzie bardzo duży. Gotówka bardzo przyda się na rozwój firmy, dlatego trzeba postarać się o zwrot podatku vat z zagranicy, a przekonamy się jak wiele na tym zyskaliśmy. Te firmy transportowe, które dużo jeżdżą po Europie mogą naprawdę mieć bardzo duże zwroty.