Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Nucleofill – prosty zabieg, który spowalnia proces starzenia

Nucleofill – prosty zabieg, który spowalnia proces starzenia

Kliniki medycyny estetycznej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują coraz więcej zabiegów odmładzających, które przy pomocy łagodnych metod pozwalają na uzyskanie naturalnych i długotrwałych efektów. Do takich zabiegów należy mezoterapia igłowa Nucleofill z zastosowaniem innowacyjnego preparatu na bazie polinukleotydów.

Zabieg Nucleofill – co go wyróżnia?

Zabieg Nucleofill nastawiony jest na uzyskanie naturalnego i długotrwałego efektu odmłodzenia skóry. Jego działanie oparte jest na bezpośrednim dostarczeniu substancji aktywnych oraz pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze, co zapewnia utrzymywanie się rezultatów terapii przez dłuższy czas.

W czym tkwi tajemnica zabiegu Nucleofill? Co to jest? Nucleofill to nazwa zabiegu oraz innowacyjnego preparatu, który podczas tego zabiegu jest wprowadzany pod skórę. Jego bazą są polinukleotydy – naturalne substancje o działaniu liftingującym, antyoksydacyjnym i nawilżającym.

Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, Nucleofill jest produktem bezpiecznym i naturalnym, będącym odpowiedzią na potrzeby pacjentów, którym zależy na poprawie kondycji skóry, wyrównaniu jej kolorytu, spłyceniu drobnych zmarszczek i przywróceniu elastyczności. W klinice tej skorzystamy z najsilniejszego preparatu Nucleofill Strong, który zawiera aż 1,5 ml 2,5-procentowego koncentratu polinukleotydów. To najwyższe stężenie tej substancji na rynku.

Na czym polega mezoterapia Nucleofill?

Przebieg zabiegu Nucleofill nie różni się szczególnie od klasycznej mezoterapii igłowej. Wykonywany jest przy pomocy strzykawki zakończonej bardzo cienką igłą. Iniekcji dokonuje lekarz. Wprowadza on preparat w kilku punktach na twarzy, a następnie lekko rozmasowuje te miejsca. Dzięki temu Nucleofill rozprowadzany jest równomiernie i działa skuteczniej.

Mezoterapia twarzy jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga stosowania znieczulenia. Odczucia, jakie mogą jej towarzyszyć to delikatne ukłucia i mrowienie. Jeżeli jednak obawiasz się bólu, poproś lekarza o zastosowanie kremu znieczulającego skórę miejscowo. Po zabiegu twarz może być lekko zaczerwieniona przez kilka godzin. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby od razu po mezoterapii Nucleofill wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów w 2–4-tygodniowych odstępach.

Mezoterapia igłowa o potrójnym działaniu

Nucleofill to innowacyjny preparat, który działa w trzech kierunkach:

  • Liftinguje – podczas zabiegu dochodzi do stymulacji fibroblastów (komórek skóry), które rozpoczynają wzmożoną produkcję kolagenu typu 1. oraz elastyny. W procesie tym  fibroblasty dojrzewają w miofibroblasty, czego efektem jest rewitalizacja i naturalny lifting skóry.
  • Działa antyoksydacyjnie – polimeryczne makrocząsteczki, z których składa się Nucleofill charakteryzują się zdolnością do natychmiastowego usuwania wolnych rodników powstałych w wyniku stresu oksydacyjnego. Zabieg niweluje więc szkodliwy wpływ takich czynników, jak nadmierny stres, palenie nikotyny czy zbyt intensywna ekspozycja skóry na słońce.
  • Nawilża skórę – proces głębokiego nawodnienia tkanek jest możliwy za sprawą wiązania wody przez grupy hydrofilowe pojedynczych nukleotydów, w które bogaty jest preparat Nucleofill. Efektem jest długotrwałe nawilżenie i przywrócenie skórze elastyczności.

Wyraźna poprawa kondycji skóry pojawia się niemal od razu po pierwszym zabiegu, natomiast na ostateczny efekt należy poczekać około 6 tygodni od zakończenia terapii.

W razie innych pytań dotyczących mezoterapii igłowej oraz innych zabiegów medycyny estetycznej zapraszamy do kontaktu z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie.