Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Korzyści zdrowotne wynikające z proszku z liści moringa

Korzyści zdrowotne wynikające z proszku z liści moringa

Drzewo Moringa oleifera zostało uznane za jedną z najbardziej pożywnych roślin, jakie kiedykolwiek odkryto, a większość jego korzyści skoncentrowana jest na małych zielonych liściach.

Jak wynika z jego nazwy, proszek moringa jest wytwarzany ze świeżo zebranych liści drzewa moringa oleifera. Świeży proszek z liści moringi ma głęboki zielony kolor i bogaty orzechowy zapach. Proszek ten wytwarza się przez suszenie liści w niskiej temperaturze, tak aby tkanka roślinna osiągnęła drobną konsystencję w proszku. Proszek jest następnie przesiewany w celu usunięcia zanieczyszczeń, a następnie przetwarzany w kapsułki. Najbardziej zadziwiające jest to, że po zapakowaniu proszek pozostaje świeży przez kilka miesięcy, zachowując wartość odżywczą witamin, minerałów, przeciwutleniaczy, chlorofilu i aminokwasów. Powodem, dla którego suszony liść w proszku jest lepszy niż świeże liście, jest to, że jest bardziej pożywny, a w niektórych przypadkach zawiera nawet dziesięć razy więcej specyficznych składników odżywczych w porównaniu do świeżych liści moringi. Ponadto jest porównywalny ze wszystkimi popularnymi owocami i warzywami pod względem wartości odżywczej. Będąc czystym i organicznym, ten proszek nie ma skutków ubocznych i jest łatwy do przechowywania i stosowania. Jest łatwo rozpuszczalny w wodzie i może być stosowany jako składnik różnych przepisów.

Mówiąc o korzyściach zdrowotnych tego wszechstronnego suplementu, lista jest po prostu niekończąca się. Zawiera około 20 rodzajów aminokwasów, 46 przeciwutleniaczy, 36 związków przeciwzapalnych i ponad 90 składników odżywczych, co czyni go jednym z najlepszych suplementów diety. Jest doskonałym źródłem minerałów, takich jak żelazo, wapń i witaminy A, B, B1, B2, B3, B6, C, E, a także makroelementy, minerały śladowe i składniki odżywcze. Poza tym liście moringa są dobrym źródłem wysokiej jakości białka i błonnika pokarmowego. Będąc kompletnym pakietem witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i składników odżywczych, ten suplement doskonale nadaje się do zwiększenia energii i wytrzymałości, a także do zwiększenia koncentracji. Ponadto pomaga w odchudzaniu, ponieważ zapewnia wystarczającą ilość energii i witalności, aby zmniejszyć potrzebę jedzenia.