Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Ubrania termoaktywne pozwalają na regulację ciepła

Ubrania termoaktywne pozwalają na regulację ciepła

Z pewnością wiele osób potrzebuje bielizny, podkoszulek i koszulek termoaktywnych do codziennego użytku, aby zapewnić ciału odpowiednie ciepło lub chłodzenie, ułatwić swobodę ruchów podczas aktywności fizycznej lub utrzymać pot z daleka od wierzchnich warstw ubrań.

Koszulki termoaktywne powinny być lekkie i przewiewne, wykonane z materiałów odprowadzających pot i szybko schnących, aby zapewnić sobie w każdych warunkach komfort termiczny.

Ubrania termoaktywne pozwalają na regulację ciepła

Męskie funkcjonalne koszulki termoaktywne z nadrukiem

Odpowiednio dobrane koszulki termoaktywne regulują temperaturę ciała, zapewniając ciepło i suchość. Waga tkaniny określa poziom ciepła zapewnianego przez takie ubrania, im lżejszy materiał, tym mniejszy poziom zatrzymywania ciepła. Tkanina użyta do wykonania koszulek termoaktywnych powinna być elastyczna i rozciągliwa, zapewniająca swobodę ruchów. Szwy nie mogą nas uciskać ani obcierać, muszą być również trwałe i wysokiej jakości. Najlepiej sprawdzają się do takich zadań materiały syntetyczne oraz mieszanki z tkaninami naturalnymi.

Jeśli wykonujemy intensywne aktywności fizyczne, odporność tkaniny na rozwój bakterii jest niezbędna. Sploty o niskiej gęstości w tkaninie zapewniają, że odzież zachowuje swój kształt, jednocześnie zatrzymując powietrze między warstwami. Odprowadzanie wilgoci jest ważne przy wyborze koszulki termoaktywnej, ponieważ celem noszenia takich ubrań jest utrzymanie ciepła lub chłodu i pozostanie suchym. Ważne jest również, aby koszulka szybko wysychała, ponieważ regulacja temperatury ciała jest trudna, gdy jest ono wilgotne od potu.

Koszulki termoaktywne mogą być bardzo ciasno przylegające i wyprofilowane tak, aby pasowały dokładnie do ciała lub mogą być nieco luźniejsze. Wszystko zależy od rodzaju tkaniny, a koszulki termoaktywne z materiału z mieszanką bawełny prawdopodobnie będą luźniejsze, podczas gdy mikrowłókna są bardziej dopasowane i mają tendencję do lepszego utrzymywania kształtu oraz mają lepszą rozciągliwość. Nie można jednak wybierać koszulki zbyt dopasowanej, szczególnie jeśli będziemy ją nosić jako warstwę spodnią pod ubraniem.