Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Co można zrobić, aby zwalczyć chrapanie związane z wiekiem

Co można zrobić, aby zwalczyć chrapanie związane z wiekiem

Podobnie jak skóra traci napięcie z wiekiem, a mięśnie w naszym ciele stają się słabsze i mniej jędrne, to samo dzieje się z naszymi drogami oddechowymi.

Ta utrata elastyczności dotyczy szczególnie podniebienia miękkiego, jednego z głównych źródeł powstawania chrapania. W młodszym wieku kobiety chrapią znacznie rzadziej niż mężczyźni. Ale różnica ta zmniejsza się, gdy kobiety osiągają menopauzę, ponieważ różne zmiany fizjologiczne i hormonalne zwiększają prawdopodobieństwo występowania chrapania. Ogólnie rzecz biorąc, wraz z wiekiem pojawia się wiele różnych czynników, które zwiększają predyspozycje do chrapania. Leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca, a nawet proste leki przeciwbólowe mogą prowadzić do obrzęków i zatkanego nosa, co zwiększa prawdopodobieństwo chrapania. Środki uspokajające również przyczyniają się do nasilonego zwiotczenia tkanek miękkich gardła. Często chrapanie może być spowodowane zatkanym nosem, a jest to często wynikiem przeziębienia lub alergii, na które z wiekiem możesz być bardziej podatny. Twój nos może być zatkany z wielu różnych powodów, ale istnieją sposoby na chrapanie w takiej sytuacji. Pamiętaj, że chrapanie nie jest nieuniknione wraz z wiekiem i nie musisz być na nie skazany. Są rzeczy, które możesz zrobić, aby ograniczyć występowanie takiego problemu. Najlepszym sposobem na przywrócenie napięcia osłabionym mięśniom gardła jest utrata wagi i nie dopuszczenie do otyłości.

Można również zażywać tabletki na chrapanie, stosować plastry na nos, spać na boku czy z uniesioną głową.

Wiele różnych rozwiązań ograniczających chrapanie znajdziesz na stronie http://sposobynachrapanie.pl. Chrapanie to nie tylko problem osób starszych. Pomimo dowodów na wzrost występowania chrapania wraz z wiekiem, chrapanie nie jest problemem ograniczonym tylko do osób starszych. Wiele osób całkiem młodych, a nawet dzieci, również na problemy z chrapaniem. Chrapanie ma wiele przyczyn i coraz częściej zdarza się, że chrapanie i bezdech senny są problemem nie tylko dla osób dorosłych, ale także dla nastolatków i dzieci.