Telefon : +485024539901 | Email: [email protected]

Jakie są zalety elektrycznych stymulatorów mięśni?

Jakie są zalety elektrycznych stymulatorów mięśni?

We współczesnych zabiegach rehabilitacji zaleca się stosowanie nerwowo-mięśniowej elektrycznej stymulacji mięśni EMS. Badania przeprowadzone kilka lat temu wykazały, że EMS połączony z aktywnym ćwiczeniem jest bardziej skuteczny niż sam aktywny trening w odzyskiwaniu siły mięśni i normalnej mechanice chodu.

Podczas terapii elektrostymulacją EMS elektrody są podłączane do specjalnej maszyny i umieszczane wokół dotkniętego bólem obszaru. W przypadku większości urazów leczonych w poradniach fizykoterapii elektrody zostaną umieszczone na skórze. Dokładne umiejscowienie elektrod zależy od powodu, dla którego podajemy się leczeniu, a także od tego, jak głęboko lub powierzchownie terapeuta zamierza spowodować przepływanie prądu. Sposób, w jaki mięsień zmienia kształt po wystawieniu na działanie prądu, jest kolejnym czynnikiem determinującym umieszczenie elektrod. Twój terapeuta dostosuje sterowanie elektrostymulatorem do momentu, w którym poczujesz kłujące uczucie. To uczucie powinno być zauważalne, ale nie nadmiernie intensywne czy bolesne. Zabieg stymulacji elektrycznej trwa zwykle około 10 lub 15 minut. Elektrostymulacja może również przyczyniać się do zwiększenia siły i wytrzymałości mięśni. Wytrzymałość mięśniowa to liczba przypadków, w których mięsień może się skurczyć, zanim zacznie się męczyć. Poprzez zmniejszenie obrzęku i zwiększenie krążenia, elektryczna stymulacja mięśni może również poprawić gojenie się tkanek miękkich i kontrolę stanu zapalnego. Może również pomóc zmniejszyć odczucie bólu, blokując transmisję nerwów w rdzeniu kręgowym.


W różnych ośrodkach treningowych można znaleźć profesjonalny trening ems cena może być zależna od wielu czynników. EMS nie różni się niczym od innych działań związanych ze sportem, jeśli chodzi o wpływ najnowszych osiągnięć technologicznych i bardziej naukowego podejścia do treningu. Oba radykalnie zmieniły nasze postrzeganie tej techniki i bez znacznego postępu naukowego i technologicznego, jaki widzieliśmy w ostatnich latach, elektrostymulacja mięśni nie byłaby dziś dostępna w świecie sportu i fizjoterapii.