Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Psychoterapia – kiedy udać się do psychoterapeuty?

Psychoterapia – kiedy udać się do psychoterapeuty?

Wizyty u psychoterapeuty jeszcze jakiś czas temu były tematem tabu.

Osoby, które z nich korzystały często wstydziły się do tego przyznać. Czasy się zmieniają, a psychoterapia staje się modna. Są ludzie, którzy korzystają z niej profilaktycznie. Tak jak zdrowa dieta i ćwiczenia pomagają im zachować zdrowie fizyczne, tak psychoterapeuta pomaga w higienie zdrowia psychicznego. Popularność porad psychologicznych to zjawisko pozytywne, gdyż dzięki niej wiele osób będzie miało szansę rozwiązać swoje problemy.

Psychoterapia – kiedy udać się do psychoterapeuty?

Psychoterapia pomocna na wielu płaszczyznach

Skorzystanie z usług dobrego psychoterapeuty może pomóc nam w rozwiązaniu wielu problemów lub przyspieszyć ich rozwiązanie. Pomoc psychoterapeutyczna przydaje się w wielu sytuacjach. Zdecydowanie warto z niej skorzystać, gdy jesteśmy po rozpadzie związku i nie potrafimy poradzić sobie ze stratą partnera. Dzięki wsparciu profesjonalisty możemy przeanalizować przebieg naszego związku i stwierdzić, w którym momencie popełniliśmy błędy. Sesje u psychoterapeuty pomogą nam również wyjść z toksycznego związku (wielu ludzi tkwi w toksycznych relacjach latami i nie może zdobyć się na odwagę, żeby je zakończyć). Obowiązkowo z pomocy specjalisty powinny skorzystać osoby zmagające się z depresją, zaburzeniami lękowymi czy zaburzeniami odżywiania.

Choć psychoterapia nie jest w stanie rozwiązać wszystkich naszych kłopotów, dobry psychoterapeuta (specjalistę z doświadczeniem w prowadzeniu terapii znajdziemy między innymi pod tym adresem: Gabinet psychoterapii w Warszawie) jest w stanie zauważyć właściwy problem i skierować nas do specjalisty, który może zaoferować nam skuteczną pomoc. Jeżeli stwierdzi, że cierpimy na chorobę psychiczną skieruje nas do psychiatry, w przypadku gdy dojdzie do wniosku, że winę za nasze dolegliwości ponosi niewłaściwa dieta – pomoże nam skontaktować się z dobrym dietetykiem. Pamiętajmy, żeby przed wyborem konkretnego specjalisty sprawdzić jakimi metodami psychoterapeutycznymi się on posługuje (nie wszystkie będą nam odpowiadać).