Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Właściwości ozonu w dezynfekcji powierzchni

Właściwości ozonu w dezynfekcji powierzchni

Wykorzystanie ozonu w dezynfekcji jest obecnie coraz popularniejsze, na rynku znajdziemy firmy, które zajmują się ozonowaniem pomieszczeń.

Dzięki temu będziemy mogli szybko oczyszczać duże powierzchnie. W pomieszczeniu maszyna wytwarza ozon, które wchodząc w reakcję z różnymi związkami dezynfekuje wszystkie powierzchnie, z czasem ozon zamienia się w tlen, dzięki temu jest on bezpieczny i po przewietrzeniu pomieszczenia można od razu z niego korzystać. Warto jednak pamiętać że należy uzyskać odpowiednie stężenie ozonu, aby cała procedura okazała się skuteczna. Maszyny wytwarzające ozon, stosowane są poprzez firmy zajmujące się ozonowanie, oczywiście można znaleźć urządzenia o różnych możliwościach. Z pewnością w ozonowanym pomieszczeniu trzeba osiągnąć odpowiedni poziom ozonu w powietrzu aby zaczął działać tak jak powinien. Ozon stosowany jest jako środek dezynfekujący, który jest znacznie wydajniejszy od chloru, z pewnością jest od niego dużo bezpieczniejszy. Ozon rozpada się z czasem na tlen, który ulatania się z pomieszczeni. Zatem można rozstawić urządzenie, włączyć i czekać aż stężenie ozonu osiągnie odpowiedni poziom. Właściwości ozonu w dezynfekcji powierzchni

Ozon to niestabilny gaz, który może niszczyć bakterie i wirusy.

Jest silnym utleniaczem i silnym środkiem bakteriobójczym, bez ryzyka że po dezynfekcji zostaną toksyczne pozostałości, tak jak w przypadku dezynfekcji chemicznej. Ozon ma znacznie większe możliwości dezynfekcji niż chlor i inne powszechnie stosowane środki dezynfekujące. Ze względu na swoją krótką żywotność, po rozerwaniu wiązań atomów powraca do swojej naturalnej formy tlenu, nie pozostawiając żadnych pozostałości. W trakcie tego procesu wolny atom tlenu wyszukuje i atakuje wszelkie obce cząsteczki w wodzie lub powietrzu, niszcząc jednocześnie bakterie lub jakąkolwiek materię organiczną. Ozonowanie jest uważane za bezpieczne i skuteczne narzędzie dezynfekujące do odkażania wody lub powietrza. Może być stosowany w przemyśle, szpitalach, a nawet w domu, przestrzegając norm bezpieczeństwa i odpowiednich poziomów. Połączenie dezynfekcji mikrobiologicznej i skutecznego usuwania mikroorganizmów sprawia, że ozonowanie jest atrakcyjną alternatywą dla innych środków. Obecnie wiele firm oferuje ozonowanie pomieszczeń Warszawa jest miastem gdzie znajdziemy specjalistyczne firmy zajmujące się dezynfekcją ozonem.