Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Kierowca na kacu bez taryfy ulgowej

Kierowca na kacu bez taryfy ulgowej

Pijani kierowcy na polskich drogach to już niestety plaga. Wsiadanie za kółko po suto zakrapianej imprezie może, a raczej na pewno źle się skończy.

Nawet następnego dnia po biesiadzie alkomat wykaże spore stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu, więc lepiej nie ryzykować, bo skutki mogą odbijać się echem do końca życia.
Dowiedz się jak odzyskać prawo jazdy tutaj.

Kiedy można wsiąść do auta?

Niestety wielu kierowców sądzi, iż mają „mocną głowę” i kilka piw, czy kilka kieliszków wypitych ze znajomymi nie jest w stanie im zaszkodzić. Prawda jest jednak taka, że pijąc wieczorem, rano nadal we krwi płynie alkohol, mimo iż samopoczucie na to nie wskazuje. To, w jaki sposób organizm poradzi sobie z jego wydaleniem, zależy od wielu czynników między innymi wagi i przemiany materii. Wypijając kilka piw wieczorem, nie wystarczy przespać nocy, by rano prowadzić pojazd bez obaw. Stężenie większe niż 0,2 promila będzie już wykroczeniem, więc nie należy sugerować się brakiem bólu głowy.

Jazda na kacu też jest karana.

Jazda zaraz po spożyciu alkoholu jest bardzo niebezpieczna i świadczy o bezmyślności kierowcy, ale wsiadanie na drugi dzień do auta też stwarza ogromne zagrożenie, zwłaszcza jeśli męczy kac. Zawroty głowy, ból, nudności a przy tym ograniczone logiczne myślenie może doprowadzić do tragedii. Jeśli podczas kontroli okaże się, że kierowca nadal jest pijany, a nie pomogą tutaj tłumaczenia, że impreza była wczoraj, zostanie nałożona surowa kara, a przede wszystkim zostanie zatrzymane prawo jazdy. Ponadto w zależności od tego, czy będzie to wykroczenie, czy już przestępstwo kierowca może zostać zatrzymany w izbie wytrzeźwień, może zostać aresztowany bądź grozi mu kara bezwzględnego pozbawienia wolności. By mieć pewność, że stan trzeźwości pozwala bezpiecznie usiąść za kołkiem lepiej poświęcić trzysta złotych i kupić dobrej jakości alkomat, by podczas kontroli nie „świecić oczami”, bo jazda na podwójnym gazie nie jest powodem do dumy. Oczywiście trzeba też mieć na uwadze, że do zapłaty przyjdzie surowy mandat karny, który może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.