Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Odsłonięte ściany z cegieł wyglądają modnie i stylowo

Odsłonięte ściany z cegieł wyglądają modnie i stylowo

Od dłuższego czasu ceglane ściany cieszą się wielkim powodzeniem. Ich piękna tekstura i niesamowita kolorystyka są tak urocze, że wiele osób rozważa dodanie przynajmniej jednej ściany z surowych cegieł do swojego wnętrza.

Ale chociaż cegła wygląda oszałamiająco jako ściana, jeśli zostanie wykonana prawidłowo, należy rozważyć kilka rzeczy przed rozpoczęciem całego procesu montażu takiego materiału na ścianie. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest dobra izolacja zewnętrzna zapobiegająca przedostawaniu się wody, ponieważ wilgoć może uszkodzić cegłę, dlatego należy ją uszczelnić. Pory w cegłach, niepełne spoiny zaprawowe, progi i inne szczeliny pozwolą na dostanie się wody do struktury. Znajdź je, uszczelnij zewnętrzną powierzchnię, a następnie pozostaw cegłę do wyschnięcia.

Jeśli chcesz pomalować cegły, zwykła cegła nie powinna wpływać na trwałość farby, ponieważ większość z nich jest neutralna. Jednak najlepiej wybrać podkład odporny na alkalia, ryzyko długoterminowego lub natychmiastowego uszkodzenia jest mniej prawdopodobne.

Na zewnątrz powinieneś użyć porowatej farby, aby cegła mogła oddychać, a oddychający lateks byłby doskonałym wyborem. Jeśli chodzi o pielęgnację cegieł, jest to dość proste, jeśli jest wykonane poprawnie. Do czyszczenia użyj mydła i wody. Następnie uszczelnij wszelkie pęknięcia, które możesz znaleźć. Cegły do zastosowania na ściany znajdziesz na stronie https://www.e-plytki.eu/pl/c/CEGLA/2440. Płytki z cegły są idealne do majsterkowania, ponieważ są łatwe w montażu, ale także dlatego, że są opłacalne. Chociaż płytki z cegieł mogą czasami kosztować więcej niż zwykłe kafelki, to biorąc pod uwagę oszczędności związane z wykwalifikowaną siłą roboczą, tańsze koszty transportu oraz fakt, że płytki ceglane można nakładać na ściany bez mocnych fundamentów, może to być korzystne rozwiązanie, jeśli weźmiesz pod uwagę oszałamiający efekt końcowy. Stosując płytki ceglane na istniejących ścianach, natychmiast unikasz robocizny i kosztów materiałowych związanych z przygotowaniem miejsca na standardowe cegły, które wymagają znacznie mocniejszego fundamentu.