Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Jak wybrać meble do naszej sypialni

Jak wybrać meble do naszej sypialni

Kiedy poszukujemy łóżka do sypialni można pomyśleć o łóżku wysuwanym, spod łóżka wysuwna jest część, dzięki czemu łózko się powiększa.

Tego rodzaju łóżko pozwala nam uzyskać dodatkową powierzchnię kiedy jest złożone. Zatem może być to także dobry pomysł do salonu, wówczas może pełnić rolę kanapy, a w razie odwiedzin gości będziemy mieli dodatkowe miejsce do spania. Oczywiście można wybrać różne wielkości, powierzchnia na której śpimy ma najczęściej długość 200 centymetrów, ale można wybrać także inne modele.

Obecnie można wybierać łóżka różnej długości, zatem można dobrać je odpowiednio do miejsca, jakie chcemy przeznaczyć na łóżko. Kupując meble musimy dokładnie określić ich wielkość, dlatego przed zakupem należy wszystko odpowiednio wymierzyć. Najlepiej wybierać meble funkcjonalne o kształtach, które z łatwością pomieszcza wszystkie ubrania w przypadku szaf i szafek, czy też pościeli w przypadku różnego rodzaju łóżek. Wiele osób wybiera do swojej sypialni meble w podobnych odcieniach kolorystycznych.

Można oczywiście dobrać także różnego rodzaju materiał obiciowy, dla łóżek czy też innych mebli.

Obecnie często spotykamy w sklepach łózka posiadające stelaże z płyty pilśniowej, która jest jednak mało trwała, dlatego też trzeba poszukiwać łóżek wykonanych z drewna. Obecnie znajdziemy wiele modeli wykonanych z drewna sosnowego, które wyglądają dobrze polakierowane. Łóżka najczęściej posiadają kilka warstw lakieru co daje nam odpowiednie zabezpieczenie, przed działaniem środków czyszczących i zapewnia trwałość i wygląd na wiele lat. Jeżeli łózko będzie wybierano do pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę na jego kształt. Z pewnością warto zwrócić uwagę na boki, najlepiej jeżeli są one zaokrąglone, wówczas będą bezpieczne dla naszych dzieci, które w czasie zabawy mogą zrobić sobie krzywdę o ostre krawędzie łóżka. Zatem odpowiednie łóżko wysuwane musi być nie tylko ładne, ale również bezpieczne i funkcjonalne. Trzeba oczywiście pamiętać o długości łóżka, w przypadku starszych dzieci warto wybierać dłuższe modele.