Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii

Obecnie źródła odnawialnej energii są coraz popularniejsze, można wykorzystywać wiatraki, do wykorzystania energii wiatru, jak również wykorzystywana jest energia słoneczna.

W przeciwieństwie do węgla czy ropy naftowej, energia słoneczna jest odnawialna i praktycznie niewyczerpywana. Czasem na dachach budynków spotkać możemy zainstalowane kolektory słoneczne. Energię słoneczna możemy bezpośrednio zamieniać na energie elektryczną wykorzystując do tego celu ogniwa fotowoltaiczne. Niedawno jeszcze kolektory słoneczne były raczej drogą inwestycją jednak w ostatnich czasach sytuacja diametralnie się zmienia i to nie stanowi już takiego kłopotu.

Na rynku widzimy są coraz tańsze kolektory słoneczne, a liczyć możemy również dostać temu możemy stosunkowo niskim kosztem otrzymać tanią energię. Wówczas odpowiedni dźwig poda beton na wyższe partie. Zatem świetnym pomysłem na zaoszczędzeniu energii potrzebnej do podgrzania wody są z pewnością kolektory słoneczne, dzięki którym możemy uzyskać do tego potrzebne ciepło. Do tego konieczna będzie także odpowiednia instalacja wodna, obsługująca kolektory słoneczne.

Pompa, wymusza więc obieg wody, jaka po prostu stygnie w czasie krążenia w górach. Przed każdym sezonem grzewczym, powinniśmy pamiętać o właściwym przebadaniu całej instalacji.

Na pewno ważne będzie odpowietrzenie kaloryferów, zwracając przy tym szczególną uwagę na kaloryfery znajdujące się najwyżej, najczęściej najwyższym punktem będzie odpowietrzacz kaloryfera znajdujący się w łazience na górnym piętrze. Oczywiście kolektory słoneczne będą jedynie dogrzewały, więc musimy posiadać inny urządzenia grzewcze. Oczywiście jeżeli chcemy tego rodzaju system zamontować w domu lub też w firmie powinniśmy zatrudnić do tego fachowców. Firma Fotowoltaika Ecocalma, to doświadczenie specjaliści w dziedzinie systemów solarnych. Mogą wykonać całą instalację zaczynając od dobrania i montażu paneli słonecznych, jak również wykonanie całej instalacji. Musi to wykonać firma która posiada wszystkie niezbędne uprawnienia.