Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Na co zwracamy uwagę kupując materac?

Na co zwracamy uwagę kupując materac?

Wybór materaca z pewnością jest bardzo istotny ze względu na umożliwienie nam wygodnego snu.

Warto zwrócić uwagę, iż dobrze dobrany materac będzie pozwalał nam dobrze się wyspać, będziemy wstawali wyspani. Jeżeli stary materac okazuje się już zbyt twardy lub też zbyt miękki, stare sprężyny nie spełniają swojego zadania, wówczas powinniśmy wymienić materac na nowy.

Na co zwracamy uwagę kupując materac?

Jak wybrać odpowiedni materac?

Jeżeli poszukujemy materaca, wówczas powinniśmy zastanowić się, jaką twardość chcemy wybrać, będzie ona uzależniona nie tylko od naszych preferencji, ale także od naszej wagi. Dobrym pomysłem będzie sprawdzenie materacu w sklepie, dzięki temu będziemy wiedzieli, czy dana twardość nam odpowiada. W tym przypadku znajdziemy oznaczenia od H1, gdzie jest to materac bardzo miękki, do H4, który oznacza że materac jest bardzo twardy. Z pewnością przeglądając oferty będziemy mogli natknąć się na tego rodzaju oznaczenia, dzięki temu będziemy mogli wywnioskować, który materac będzie najlepszym wyborem w naszym przypadku.

Naturalnie musimy wybrać rodzaj materaca, mogą być to materace piankowe, lateksowe, kieszeniowe. Zasadniczo będziemy mieli wybór pomiędzy materacami sprężynowymi oraz wykonanie z pianki czy też lateksu, w tym przypadku warto zwrócić uwagę, iż obecnie najbardziej popularne są materace kieszeniowe, gdzie w materacu każda sprężyna jest zamknięta w kieszeni, każda z nich działa niezależnie. Na jednym metrze kwadratowym znajduje się kilkaset sprężyn, dzięki temu bardzo dobrze będą reagowały na ruchy naszego ciała. W tym przypadku całe łóżko czy też materac nie będzie poruszał się, kiedy będziemy się przekręcali. Z pewnością będzie to ważne dla drugiej osoby, która śpi obok.

Spotkamy także różnego rodzaju materace wykonane z lateksu, różnego rodzaju gąbek elastycznych, dodatkowo możemy także zakupić materace termoelastyczne, które bardzo łatwo dostosowują się do kształtu naszego ciała. Oczywiście na rynku znajdziemy obecnie różne materace sklep z materacami może zaoferować nam bardzo wiele modeli, z pewnością wybierzemy materac odpowiedni dla nas.