Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Jak wybrać obrączki ślubne?

Jak wybrać obrączki ślubne?

Pary młode poszukują obrączek, złotnicy dbają o to, by nowożeńcy mieli z czego dobierać zatem przygotowują dobrej jakości obrączki ślubne.

Możemy więc wynaleźć odpowiedni kolor dla naszych wymagań, a także wzór, który oferują gotowe oraz wykonywane na zamówienie obrączki. Możemy przebierać we wzorach i kolorach a także w łączonych kolorach. W ostatnich latach z każdym dniem częściej łączy się złoto w tradycyjnym kolorze z białym, aby uzyskać ciekawszy efekt. Obrączki to srebrne albo złote ozdoby, które mogą być symbolem małżeństwa. Z reguły nowożeńcy kupują złote obrączki, ponieważ jest to obecnie najbardziej popularny wybór. Nie jest to oczywiście regułą, czasem wybierają złoto łączone za srebrem albo białe złoto. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ niektóre osoby nie lubią koloru złota dlatego wybierają białe. Można oczywiście wybrać także inne metale, które będą łączone ze złotem, lub też różnego koloru stopy. Dlatego w sklepach znajdziemy obrączki dwukolorowe, posiadające ciekawe wzory. Kiedyś popularny był jeden kolor złota, a zatem obrączki były jednolite.

W wyrobach tego rodzaju czasem wykorzystywane jest pallad oraz platyna, czasem mogą być to także obrączki tytanowe, jednak są one dość ciężkie.

Dziś coraz częściej zamawiane są obrączki dwukolorowe, metale mogą się przeplatać. Oczywiście można zamówić obrączki o różnej grubości, w zależności od gustu nowożeńców można wybierać filigranowe modele, lub też duże i masywne. Jeżeli p[osiadamy indywidualny pomysł, możemy przedstawić go jubilerowi, który może wykonać dla nas odpowiedni wzór. Warto odwiedzić wiele sklepów kiedy wybieramy obrączki ślubne Kraków jest miastem gdzie znajdziemy wielu jubilerów, którzy mają do zaoferowania wiele modeli obrączek, dla każdej pary młodej. Kupując obrączki ślubne warto sprawdzić próbę, czyli zawartość złota w całym stopie. Raczej rzadko używa się czystego złota, częściej stosowane są domieszki, ze względu na cechy plastyczne czystego złota. Różne metale, które są domieszkami do stopu mają sprawdzić że obrączki będą bardziej trwałe.