Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Jak ubierać się modnie i elegancko jesienią i zimą?

Jak ubierać się modnie i elegancko jesienią i zimą?

Z pewnością wielu mężczyzn zastanawia się, w jaki sposób ubierać się modnie i stosownie do pogody jesienią i zimą.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada, czas wyjąć z głębi szafy ciepłe buty, swetry, spodnie, koszule i marynarki. Nie można również zapominać o kurtkach i płaszczach, a elegancki mężczyzna z pewnością posiada kilka rodzajów okryć wierzchnich zakładanych na różnorakie okazje.

Jakie okrycia wierzchnie na jesień i zimę są najbardziej wszechstronne

Niektóre płaszcze są nieco dłuższe, co jest idealne, jeśli chcesz założyć pod spodem marynarkę lub garnitur. W większości przypadków płaszcz będzie działał lepiej od kurtki, po prostu dlatego, że większość kurtek jest za krótkich i zobaczysz garnitur lub marynarkę wystającą na dole kurtki. Bez problemów znajdziemy w sprzedaży różne długości płaszczy, o połowy uda, do kolan, a nawet do kostek. Klapy wcięte są uważane za mniej swobodne niż klapy szczytowe, chociaż ogólnie płaszcz jest odpowiedni do noszenia z formalnym strojem. Stylistycznie płaszcze mogą być jedno- lub dwurzędowe, wykonane z grubej wełny lub kaszmiru w odcieniach szarości, szarej, czarnej i granatowej, z ciekawszymi kolorami i wzorami.

Trencz to bardziej elegancka alternatywa dla sportowych, nylonowych kurtek przeciwdeszczowych. Tradycyjnie są dwurzędowe i wykonane z gabardyny w kolorze beżowym i są dłuższe, sięgają do kolan. Trencze mają również kilka detali inspirowanych wojskiem, takich jak pagony, a także funkcje zapewniające suchość w niepogodę, takie jak paski na rękawach, głęboki karczek i sztormowe kieszenie. Podobnie jak trencz, dziś może istnieć wiele odmian budrysówki. Tradycyjne modele są dłuższe, i sięgają od połowy uda do kolan, z dwoma charakterystycznymi detalami, czyli zapięciami zatrzaskowymi i kapturem. Kurtki puchowe i nylonowe płaszcze przeciwdeszczowe to okrycia wierzchnie noszone do swobodnych stylizacji, tak jak kurtki dżinsowe, polowe i bomber.
Moda męska 2021

Dobór stylowych ubrań do garderoby na jesień

Z pewnością najbardziej uniwersalnym ubraniem w męskiej garderobie są spodnie dżinsowe, które można zestawiać z ubraniami swobodnymi, jak koszulka lub bardziej eleganckimi, jak koszula i marynarka lub sweter oraz płaszcz, kiedy jest chłodniej. Na jesień i zimę najlepiej sprawdzą się ciemne kolory spodni, tak samo jak i pozostałych ubrań, jasne i żywe kolory są odpowiednie na wiosnę i lato. Odcienie czarne, granatowe, grafitowe, szare, ciemnozielone, brązy, bordo i bakłażan są najlepsze na chłodniejsze dni. Odpowiednio dobrana paleta kolorów w szafie to krótszy czas na zestawianie strojów, ponieważ wiesz, że te ubrania pasują do wszystkiego innego, co już posiadasz.

Wiele porad o stylu ubierania w chłodniejsze pory roku znajdziesz w artykule na stronie https://www.tczewska.pl/wiadomosci/s/10733,moda-meska-w-sezonie-jesienno-zimowym-2020. Jeśli chodzi o formalne ubrania, z pewnością warto trzymać się tradycji tak ściśle, jak to tylko możliwe, ale nawet w garniturach masz trochę możliwości modyfikacji, szczególnie w swobodnym biznesowym środowisku. Tylko pamiętaj, aby szanować tradycję formalnego stroju, jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, gdy wybierzesz się na imprezę, gdzie wymagany jest nienaganny wygląd i garnitur z krawatem.