Telefon : +485024539901 | Email: [email protected]

Dobierz odpowiedni sprzęt wyburzeniowy do rodzaju rozbiórki

Dobierz odpowiedni sprzęt wyburzeniowy do rodzaju rozbiórki

Wyburzanie budynków z betonu i stali to ciężka, czasochłonna, potencjalnie niebezpieczna praca, niezależnie od warunków panujących w miejscu pracy.

Selektywne wyburzanie elementów betonowych w istniejącej konstrukcji, z napiętym terminem i brakiem miejsca na umieszczenie spycharki lub koparki, jest jeszcze bardziej zniechęcającym zadaniem. Przy takich ograniczeniach wynajęcie profesjonalnej firmy oferującej sprzęt i roboty wyburzeniowe mogą uratować sytuację.

Takie maszyny to głównie koparki, ale wyposażone w specjalne udogodnienia. Poruszają się po gąsienicach i mają ramiona napędzane hydraulicznie, do których można przymocować młoty, kruszarki, wiertarki, nożyce kruszące lub łyżki. Jednak pod maskami mają potężne silniki elektryczne napędzające ich układy hydrauliczne, i zapewniają one wyjątkową moc jak na tak skromny sprzęt.

Sprzętem hydraulicznym na końcu ramienia można manewrować i ustawiać go pod znacznie większą liczbą kątów.

Pozwala operatorowi wybrać najlepsze kąty natarcia, niezależnie od tego, czy będzie to beton, skała czy stal, aby wykonać najbardziej efektywne kruszenie. Niezależnie od tego, czy jest to magazyn przemysłowy, czy wielopiętrowy blok mieszkalny, każdy projekt rozbiórki jest całkowicie wyjątkowy. Wyburzenie budynku z pewnością wymaga dużo starannego rozważenia, a sposób, w jaki konstrukcja jest wyburzana i jaki używany jest sprzęt, zależy od kilku różnych czynników, w tym materiałów użytych do budowy, wielkości budynku, otaczającego środowiska i lokalizacji. Zaplanowanie prawidłowej metodologii oraz instalacji i wyposażenia używanego do rozbiórki jest kluczem do sukcesu projektu wyburzenia. Należy uwzględnić każdy możliwy czynnik, aby dobrać właściwą metodę rozbiórki i maszyny do wykonywanej pracy, który oferuje firma Osa Polska – osprzęt wyburzeniowy jest niezbędny podczas takich prac. W przypadku domów i innych małych budynków, które mają tylko jedną lub dwie kondygnacje, proces wyburzania jest dość prosty. Małe budynki można wyburzać ręcznie, choć oczywiście nie jest to opcja najbardziej efektywna czasowo. Alternatywnie małe budynki można rozbierać mechanicznie za pomocą specjalnie zaprojektowanych koparek wyburzeniowych.