Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Obecnie rośnie zapotrzebowanie na bardziej ekologiczne opakowania

Obecnie rośnie zapotrzebowanie na bardziej ekologiczne opakowania

Rośnie popyt na bardziej ekologiczne opakowania jednorazowe, w których plastik, folię bąbelkową, kubki i opakowania na wynos oraz produkty plastikowe jednorazowego użytku zastępowane są w miarę możliwości tworzywami sztucznymi pochodzącymi z recyklingu i nadające się do kompostowania.

Korzyści płynące z bardziej przyjaznego dla środowiska opakowania widać w jego zastosowaniu do pakowania żywności, odzieży i produktów kosmetycznych, oraz zastępowania plastikowych butelek bardziej ekologicznymi. Obecnie sytuacja się zmienia dzięki wysiłkom firm, które produkują alternatywne opakowania, które są bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne tworzywa sztuczne produkowane z użyciem ropy. Chociaż teraz wiemy, jakie zagrożenie stanowi plastik dla środowiska, po wynalezieniu to tworzywo było uznawane jako materiał rewolucyjny. Jest to tani, lekki materiał, który znalazł zastosowanie w przemyśle odzieżowym, budowlanym, spożywczym i produkcyjnym, ponieważ można go było wykorzystać do prawie wszystkiego, w dodatku jest bardzo trwały. Obecnie rośnie zapotrzebowanie na bardziej ekologiczne opakowania

Jednak to właśnie z powodu wyjątkowej trwałości setki milionów ton plastikowych śmieci zanieczyszczają nasze środowisko, zalegają na wysypiskach i są znajdowane w oceanach i drogach wodnych.

Chociaż plastik ostatecznie rozpada na drobne cząstki i tonie w wodzie, zatruwa ryby i inne zwierzęta, a także kończy w łańcuchu pokarmowym i na naszych talerzach, zatruwając również ludzi. Ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze szkód, jakie tradycyjne tworzywa sztuczne powodują dla środowiska, coraz więcej osób szuka korzyści wynikających z używania bardziej przyjaznych dla środowiska alternatywnych opakowań i produktów jednorazowych jak pojemniki na sałatki. Takie alternatywy z kolei zapewniają czystsze środowisko dla zwierząt, organizmów morskich i nas samych. Potrzeba bardziej przyjaznych dla środowiska opakowań do przechowywania i marketingu żywności, eksportu towarów, a nawet sprzedaży wyrobów piekarniczych i odzieży jest ważniejsza niż kiedykolwiek.