Telefon : +485024539901 | Email: [email protected]

Jak przechowywać narzędzia ogrodnicze?

Jak przechowywać narzędzia ogrodnicze?

Właściciele ogródków którzy potrzebują miejsca na trzymanie różnego rodzaju narzędzi mogą wybrać obecnie drewniane szafy ogrodowe, które pomieszczą dużą ilość przedmiotów z których na co dzień korzystamy w naszym ogrodzie.

Mogą być to grabie, łopaty, szpadle, gleba do kwiatów, nawozy. Szafy ogrodowe umożliwiają przechowywanie wysokich przedmiotów jak również posiadają półki, daje to wiele wygody, zawsze możemy mieć wszystko pod ręką.

Jak przechowywać narzędzia ogrodnicze?

Drewniane szafy ogrodowe na akcesoria

Szafy tego typu są zamykane, możemy wybrać różne rodzaje okuć, zamków, również zamknąć szafkę na kłódkę. Posiadają drzwi jedno lub dwuskrzydłowe, dobierzemy także różne kolory do naszych potrzeb. Są to szafy w posiadające zadaszenie z papy, dodatkowo szafa zabezpieczona jest impregnatem, można wybrać także dodatkowe zabezpieczenie w postaci oleju impregnacyjnego czy też lakieru wodnego. Możliwe jest położenie kilku warstw, aby właściwie zaimpregnować szafę. Dzięki temu dbamy o trwałość, szafa która stoi na zewnątrz będzie narażona na działanie czynników atmosferycznych, zatem będziemy chcieli chronić ją przed wilgocią czy też słońcem.

W internecie możemy zakupić gotowe szafy ogrodowe, producenci oferują także większe domki narzędziowe w konstrukcji słupowej lub też panelowej, można wykorzystać je jako składzik na drewno, czy też trzymać w nich rowery. Małe pomieszczenia które postawimy na zewnątrz pozwolą na lepsze uporządkowanie naszych narzędzi, dodatkowo zawsze będziemy mieli je w pobliżu. Producent oferuje także drewutnie, może być to miejsce w którym będziemy na składowali drewno do kominka, dostępne są różne wielkości które bardzo dobrze wpasują się do naszego ogrodu.

Zatem jeżeli nie mamy gdzie trzymać nawozów, nieużywanych donic, narzędzi wówczas z pewnością warto wykorzystać drewniane szafy ogrodowe. Są to pomieszczenia które możemy ustawić przed domem, na tarasie lub też wystarczy przygotować utwardzony teren, może być to wylewka cementowa. Szefa tego typu doskonale sprawdzi się także przy garażu.