Telefon : +485024539901 | Email: [email protected]

Instalacja gazowa z zewnętrznym zbiornikiem na propan

Instalacja gazowa z zewnętrznym zbiornikiem na propan

Instalacje gazowe w domu pozwolą nie tylko ogrzewać powierzchnię użytkową, ale także będzie to podgrzanie wody w kranie, podgrzewanie wody w kaloryferach czy też ogrzewaniu podłogowym.

Będzie to także gaz wykorzystywany w kuchni. Możemy podłączyć instalację do sieci, jeżeli jest ona w pobliżu, lub też jeżeli nieruchomość znajduje się w miejscu trudno dostępnym wówczas możemy stworzyć indywidualną instalację gazową, z wykorzystaniem zewnętrznego zbiornika.

Instalacja gazowa z zewnętrznym zbiornikiem na propan

Jak powinna być wykonana instalacja na gaz płynny?

Instalacje gazowe cieszą się dużym zainteresowaniem klientów ze względu na łatwość obsługi oraz niską emisyjność. W tym przypadku powstaje dwutlenek węgla, jest to instalacja, którą możemy znacznie zautomatyzować, ograniczyć się jedynie do ustawień temperatury w domu. Jeżeli poszukujemy montażysty instalacji gazowej, powinna być to osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia do montażu sieci gazowych, będą to uprawnienia SEP G3. Instalacja gazowa powinna być przygotowana w sposób bezpieczny, należy zadbać o wszystkie połączenia, na końcu sprawdzić szczelność instalacji. Zwracamy uwagę na odległości od budynków, zbiornik powinien znajdować się co najmniej 3 m w przypadku mniejszej pojemności lub też w większej odległości dla większych zbiorników. W przypadku jeżeli decydujemy się na zbiornik podziemny, odległość od budynku może być nieco mniejsza. Instalacja będzie wymagała nieco miejsca ze względu na konieczność zachowania odległości także od instalacji elektrycznych, wodociągowych, które mogą znajdować się na naszej posesji. Dlatego potrzebna będzie mapa terenu, aby instalator mógł wybrać najlepsze miejsce do usytuowania zbiornika.

Firmy zajmujące się dostarczaniem tego typu instalacji mogą dobrać odpowiednią wielkość zbiornika do naszych potrzeb, doradzić w doborze kotła, sprawdzić szczelność kaloryferów. Dzięki temu będziemy mogli ogrzewać dom za pomocą instalacji łatwych w obsłudze oraz w pełni bezpiecznych. Montaż instalacji będzie wymagał pewnych formalności, należy wykonać odpowiedni projekt, uwzględniając zbiornik, umiejscowienie pieca, wszystkich punktów, do których dostarczany będzie gaz. Następnie będziemy potrzebowali pozwolenia na budowę, w tym przypadku należy dołączyć schemat instalacji gazowej. Dodatkowo będziemy potrzebowali opinii kominiarza, montaż będzie realizowany przez osoby, które posiadają uprawnienia, mają doświadczenie, aby wykonać instalację tego rodzaju w sposób bezpieczny.

Dostarczaniem propanu zajmie się dostawca gazu do domu, możemy zamówić cysternę kiedy poziom propanu zacznie spadać. Na każdym zbiorniku będzie znajdował się wskaźnik, dzięki czemu będziemy mogli określić, kiedy należy skontaktować się z dostawcą.