Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Adblue pomaga spełnić normy emisji spalin

Adblue pomaga spełnić normy emisji spalin

AdBlue jest płynem złożonym z mieszanki mocznika i wody dejonizowanej, która jest wtłaczana do układu wydechowego, pomagając zmniejszyć emisję podtlenku azotu wytwarzanego przez silniki Diesla.

Ponieważ producenci samochodów muszą przestrzegać coraz bardziej rygorystycznych poziomów emisji, AdBlue jest niezbędny, aby upewnić się, że samochody z silnikiem Diesla przeszły testy i spowodowały mniej szkodliwe zanieczyszczenie. Należy jednak być przygotowanym na uzupełnianie AdBlue od czasu do czasu, ponieważ im częściej korzystasz z samochodu, tym szybciej AdBlue będzie wymagało wymiany. Większość samochodów ma wskaźnik poziomu płynu AdBlue i ostrzega o niskim poziomie płynu. Jeśli go zignorujesz, a samochód wyschnie, samochód odmówi uruchomienia. Na szczęście doładowanie AdBlue w samochodzie jest proste i może być tanie, szczególnie jeśli robisz zakupy i jesteś gotowy zrobić to sam. Producenci samochodów podlegają różnym przepisom, a coraz częściej kierują nimi względy środowiskowe. Najnowsze przepisy dotyczące emisji, zwane Euro 6, weszły w życie w 2016 r. I stanowiły szczególne wyzwanie dla rozwoju silników Diesla. Wiele z nich wymagało nowych sposobów minimalizacji emisji tlenków azotu.

 

Zastosowana technologia nazywa się selektywną redukcją katalityczną lub SCR, która polega na wtryskiwaniu precyzyjnych ilości cieczy do gazów spalinowych pojazdu w celu wytworzenia reakcji chemicznej, która neutralizuje szkodliwe emisje.

Aby zachować zgodność z przepisami Euro 6, wiele nowych samochodów z silnikiem Diesla produkowanych od 2006 roku wykorzystuje technologię SCR do wtryskiwania niewielkich ilości AdBlue do spalin. Gdy to rozwiązanie łączy się z emisją spalin, rozkłada szkodliwe tlenki mono-azotu w spalinach z oleju napędowego. Technologia ta jest stosowana od dawna w autobusach i ciężkich ciężarówkach, więc jej skuteczność została udowodniona, a jej niezawodność lepsza niż kiedykolwiek. Dystrybucja adblue powinna odbywać się według ustalonych przepisów. Przykładowo dystrybutor musi posiadać odpowiedni pistolet adblue. Dzięki niemu będzie można łatwo uzupełnić adblue w zbiorniku.