Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Rejestracja płatnika VAT w UK

Rejestracja płatnika VAT w UK

Nawet, jeśli prowadzimy jednoosobową firmę w UK to możemy podlewać płaceniu podatku VAT. Wszystko będzie zależne od tego, co oferujemy i komu? Najczęściej spotykaną stawką VAT jest 20% i tym podatkiem objecie są towary oraz usługi.

Problem w tym, że my nie zawsze wiemy jak to ma wyglądać i gdzie mamy się zgłosić żeby uzyskać informacje. Na pewno pomoże nam polski księgowy w UK, który zna się na tam naprawdę dobrze. Nie każdy musi płacić VAT, ale to trzeba sprawdzić, a wtedy będziemy pewni. Jeśli musimy płacić, a nie będziemy tego robić to lepiej nie myśleć o konsekwencjach. Państwo żyje z podatków, dlatego przykłada do tego sporo uwagi i skrupulatnie wszystko jest sprawdzane.

Kto musi, a kto nie musi płacić podatku VAT?

Obowiązkowo plątnikami VAT zostają te firmy, których towar przekroczył wartość 81 tysięcy funtów. Jest to liczone w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy kalendarzowych od prowadzenia działalności. Wtedy wszystkie rodzaje firm bez względu na to, co sprzedają czy produkcją muszą zarejestrować się w urzędzie skarbowym. Jeśli prowadzimy firmę i widzimy z danych, że przekroczymy ten limit to warto wcześniej się zarejestrować i przejść na VAT. Tym samym ułatwimy sobie to zadanie i będzie mniej problemów. Wiele firm samodzielnie zgłasza się do urzędu skarbowego i wypełnia dokumenty żeby rozliczać się z podatku VAT.

Jaki to ma cel? Wszystko rozchodzi się o zyski. Jak to możliwe? Jeśli mamy klientów, którzy chcą od nas faktur to trzeba się zgłosić i przejść na VAT. Mimo że zarabiamy mniej niż wymaga tego prawo to jest to dla nas bardzo opłacalne żeby jednak ten podatek wybrać. Pomoc przy rejestracji płatnika VAT jak i przy wszelakich rozliczeniach uzyskamy dzięki pomocy firmy księgowy w Londynie, która naprawdę się bardzo dobrze na tym zna. Przygotujemy szybciej dokumenty i przejdziemy łatwiej przez całą procedurę. Pomoc jest bardzo potrzebna, bo VAT jest dość skomplikowany, dlatego trzeba wspomagać się firmą księgową, która zna się na rozliczeniach. Im mniej błędów będzie tym dla nas bardziej korzystniej.