Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Nasiona automatyczne konopi indyjskich

Nasiona automatyczne konopi indyjskich

Obecnie w niektórych krajach możliwe jest hodowanie marihuany w domu, dlatego też niektóre osoby poszukują odpowiednich nasion które będzie można zastosować do wzrostu w warunkach wewnętrznych.

Naturalnie należy przygotować wówczas odpowiednie pomieszczenie, musi posiadać oświetlenie, odpowiednią glebę, naturalnie liczy się również odpowiednia wilgotność. Powinniśmy także przygotować odpowiednią glebę, nawodnienie, w zależności od metody uprawy należy przygotować wszystkie akcesoria.

Nasiona automatyczne konopi indyjskich

Odmiana marihuany o przyspieszonym kwitnieniu

Oczywiście możemy spotkać się z określeniem nasion automatycznych, inaczej zwany automatami są to nasiona które kwitną automatycznie, co sprawia że jest to bardzo łatwa uprawa. Oczywiście sprawdza się w szczególnie w miejscach gdzie panuje małe nasłonecznienie lub też możemy zapewnić dość niewielką ilość światła sztucznego. Nasiona które mogą rozpoczynać kwitnienie w 2 lub 4 tygodni od kiełkowania, zbiory mogą być gotowe w przeciągu 10 do 12 tygodni. Oczywiście niektóre gatunki mogą kwitnąć wcześniej, wszystko zależy od tego na jakiego rodzaju nasiona wybierzemy.

W tym przypadku są to odmiany które powstają ze skrzyżowania różnych innych odmian przykładowo indica lub sativa z ruderalis. Ruderalis jest to odmiana dziko rosnąca która występuje w rejonach północnej Europy, Syberii, wszędzie tam gdzie doba jest nieco krótsza. Roślina tam przystosowała się do mniejszej ilości światła, dlatego też kiełkowanie oraz kwitnienie jest dużo szybsze niż w przypadku innych odmian konopi indyjskich. Obecnie prowadzi się wiele badań które mają za zadanie stworzyć odmiany które będą bardzo szybko wzrastały, z pewnością jest to bardzo potrzebne w przypadku upraw przemysłowych.

Oczywiście w krajach gdzie dozwolona jest hodowla marihuany można zakupić nasiona automatyczne, dzięki czemu hodowla przebiega dużo szybciej, wówczas nie musimy dbać o dużą ilość sprzętu, oświetlenia, do stworzenia odpowiednich warunków tak jak w przypadku innych odmian. Dlatego też jest to odmiana bardzo pożądana przez hodowców, znaczne skrócenie kwitnienia z pewnością pozwala na zwiększenie ilości plonów w ciągu roku w przypadku hodowli domowej.