Telefon : +485024539901 | Email: info@roseline.com.pl

Geodezja jest bardzo szanowanym i potrzebnym zawodem

Geodezja jest bardzo szanowanym i potrzebnym zawodem

Jeśli zobaczysz osobę na poboczu drogi patrzącą przez instrument na statywie lub trzymającą odbiornik GPS, są szanse, że jest ona częścią ekipy badawczej nadzorowanej przez profesjonalnego geodetę.

Możesz być pewny, że usługi geodezyjne to coś więcej, niż tylko robienie zdjęć terenu.
Geodezja jest od wielu lat bardzo cenioną profesją. Bez tego zawodu nie można by budować kolei, drapaczy chmur, czy zaprojektować osiedli mieszkaniowych, a ludzie nie mogliby stawiać płotów wokół swoich podwórek ze strachu przed wkroczeniem na czyjąś ziemię. Z pewnością nie chciałbyś, aby na twojej działce zbudowano autostradę bez twojej zgody. Oczywiście, mógłbyś nie wiedzieć, że jest na twoim podwórku bez geodety, który powiedziałby ci, gdzie w ogóle jest twoja nieruchomość i gdzie kończy się twoja własność. Geodeci wytyczają również granice dróg, które mają zostać zbudowane, monitorują drapacze chmur, aby upewnić się, że są wznoszone w odpowiednich miejscach i na wytrzymałych fundamentach, i mierzą lotniska, aby pasy startowe były idealnie wyrównane i gładkie. Wiele nieruchomości ma poważne problemy związane z niewłaściwym ograniczeniem, błędnymi obliczeniami w poprzednich badaniach, tytułach, służebnościach i innych udziałach w nieruchomości. Również wiele nieruchomości jest tworzonych z wielu podziałów większej części na przestrzeni lat, a z każdym kolejnym podziałem wzrasta ryzyko błędnych obliczeń.

Rezultatem może być przyleganie do właściwości, które nie pokrywają się z sąsiednimi działkami, co prowadzi do powstania luk i nakładania się własności różnych osób na siebie.

Wiele firm świadczy usługi geodezyjne Kraków – HiLevel jest jedną z nich. Geodezja staje się prawdziwą sztuką, gdy geodeta musi rozwiązać zagadkę za pomocą elementów, które nie do końca pasują do siebie. W takich przypadkach rozwiązanie opiera się na doświadczeniu geodety, badaniach i interpretacji dowodów, a także na ustalonych procedurach rozwiązywania rozbieżności w zapisach.